V druhém kole EUHL čeká nováčky Evropské univerzitní ligy (EUHL) Black dogs Budweis jeden z pražských týmů, Engineers Prague.

Na hokejové mapě najdeme Engineers Prague teprve od roku 2017, nejde však o žádného nováčka. Tým navázal na předešlé působení Techniky Praha. Mimo změny názvu a loga však nedoznal větších změn. Letos tak Pražané nastoupí do své již čtvrté sezóny v rámci EUHL.

Hráči reprezentují trojici velkých pražských univerzit: ČVUT, VŠE a ČZU. Na výběr tak Inženýři mají z více než 45 tisíc studentů a dá se proto předpokládat silný a kvalitní tým. V uplynulé sezóně skončilo tažení Engineers Prague za Sekeráš Trophy ve čtvrtfinále, kde podlehli dvakrát v prodloužení čtyřnásobnému mistrovi EUHL, týmu Univerzity Karlovy. „Letos počítáme minimálně s postupem z prvního kola play-off, přes které se nám zatím dostat nepovedlo. Pevně věřím, že letos to zlomíme a nezůstane jen u toho,“ zdůraznil sportovní manažer Engineers Prague Rostislav Zilcher.

Management Inženýrů pracoval přes léto na plné obrátky. Vystřídalo se trenérské složení, nově tak u týmu působí dvojice Daniel Fuks a Daniel Kolář, dosavadní hlavní trenér Milan Filipi se přesunul do role konzultanta. U Engineers zůstali nejlepší brankář uplynulého ročníku celé EUHL, Aleš Příhoda, nejlepší střelec týmu Martin Suda i další klíčoví hráči včetně kapitána Davida Sema. Zároveň byli v předsezonním try-outu vybráni nováčci pro doplnění týmu. Zázemí týmu je aktuálně na zimním stadionu Hvězda, v pražských Dejvicích, kde proběhne i sobotní utkání proti Black dogs.

Dosavadní výsledky Engineers dávají tušit těžký souboj. V přípravě dvakrát porazili Hvězdu Praha i Akademiky z Plzně. V ostré premiéře EUHL zvítězili na domácím ledě nad Cavaliers Brno 4:0.

Nováčci soutěže Black dogs však mají na své soupisce tajnou zbraň. Budějovický útočník Jan Fiala má za sebou dlouholeté působení na straně soupeře. „Za Engineers jsem v EUHL odehrál všechny sezony. Myslím si, že letos budou opravdu silní a prát se na čele soutěže. My ale samozřejmě uděláme všechno pro to, abychom Prahu vyloupili, a přivezli si domů tři body,“ uvedl.

Uděláme všechno pro to, abychom Prahu vyloupili, a přivezli si domů tři body

Black dogs zatím odehráli dvě přípravná a jedno ligové utkání. Na ledě v Uničově se 7. října střetli s týmem Shields Olomouc. I přes veškeré úsilí hráčů však tři body nakonec zůstaly na Moravě a na první vítězství v lize si tedy ještě Budějovičtí musí počkat. Podle trenéra Davida Oulíka chtějí Black dogs v zápase proti Inženýrům stavět hlavně na dobré obraně. „Máme kvalitní hráče, tak snad si to brzy sedne. Pořád je však na čem pracovat, zlepšit musíme hlavně kombinace a přesilovky,“ přiblížil.

Jak utkání dopadne zjistí diváci už v sobotu večer na pražském stadionu Hvězda. Zápas startuje v 18:15. „Budeme rádi, když nás fanoušci přijdou podpořit přímo na zimák, v Praze se určitě najde dost Budějčáků, nebo nám budou aspoň držet palce na dálku,“ zasmál se Fiala.

Foto: Lukáš Kozel, Patrik Krejčí