Hon za prvními body pokračuje v úterý! Black dogs tentokrát půjdou po krku Medvědům z HC Masaryk university, se kterými se střetnou za Lužánkami. Pro Budějovice to bude už třetí venkovní zápas jejich premiérové sezony v Evropské univerzitní hokejové lize. Na první domácí utkání si fanoušci Black dogs musí počkat až do konce listopadu.

Black dogs otevřeli sezonu soubojem s University Shields Olomouc v Uničově. První třetina se Budějovickým nepovedla zcela podle představ. Rychle prohrávali 4:1 a přestože se jim podařilo snížit na rozdíl jediné branky, na vítězství to nestačilo a domů si neodvezli ani bod po prohře 5:3. „S výkonem, který jsme předvedli v první třetině, jsme nemohli pomýšlet na vítězství. Jako nováčci v soutěži máme v týmu hodně mladých kluků, byli jsme možná zbytečně nervózní, zvykali jsme si na jiný herní styl. To se nám povedlo a dvě třetiny jsme odehráli v dobrém tempu a hrál se vyrovnaný hokej. Na tom můžeme stavět v dalších zápasech,“ okomentoval útočník Jan Fiala.

Šanci na reparát měli Balck dogs ve druhém kole na ledě Engineers Prague. Budějovičtí byli velmi aktivní a předváděli kvalitní výkony, štěstí však i tentokrát stálo na straně soupeře. Psům se nepodařilo využít několika přesilovek a tři body tak nakonec zůstaly v Praze. Zkušený domácí tým využil dvou zaváhání v obraně Black dogs a zvítězil 2:0. Získané zkušenosti z obou zápasů budou moct Black dogs využít už v úterním duelu s Masaryčkou. „Do Brna jedeme s velkým respektem, protože víme, jak silné mužstvo mají. Výsledek zápasu si netroufám odhadovat, ale doufám, že přijde hodně lidí a vytvoří tak skvělou atmosféru, na kterou se těšíme,“ uvedl trenér Black dogs Budweis David Oulik.

Zatímco nováčci Black Dogs se s ligou teprve seznamují, tým HC Masaryk university začíná v EUHL už svou druhou sezonu. V loňském roce se svěřencům Luďka Stehlíka podařilo probojovat do play-off, kde však skončili už ve čtvrtfinále. Medvědi mají za sebou dvě domácí utkání, z nichž dokázali získat 5 bodů a zatím tak ve vyrovnané tabulce drží čtvrté místo, a ztrácí pouze bod na první příčku.