Věřím, že se zvedneme a začneme bodovat, říká kapitán Radek Sitter

Tři kola, ale na body si ještě musí počkat. Nováčkům Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) Black Dogs Budweis zatím štěstí příliš nepřálo, ručník do ringu však v žádném případě nehází. Na trénincích pilují koncovku střelby i přesilové hry, které jim v minulých zápasech příliš nevycházely. Podle kapitána Radka Sittera je cíl týmu v letošní sezóně jasný.  „Chceme se probojovat do play-off,“ prohlásil sebevědomě.

Máte za sebou první tři zápasy v EUHL. Jak byste je zhodnotil?

Hodnocení je jednoduché, tři zápasy a tři prohry. Musíme se zlepšit a začít bodovat. Ukázalo se, že účast v této lize nebude procházka růžovou zahradou. EUHL je kvalitní soutěž, tvrdá a rychlá. Každý v ní musí jezdit na sto procent.

Jak vidíte svoje šance v letošní sezoně?

Asi jako každý tým se chceme probojovat do play-off, přestože to tak zatím výsledkově nevypadá. Věřím však, že se zvedneme a začneme bodovat.

Na čem potřebujete ještě zapracovat?

Začít zvládat důležité části zápasu. Mám na mysli přesilovky a hlavně šance, které neproměňujeme a na druhou stranu dostáváme laciné góly.

Zaměřujete se na tyto problémové pasáže hry při trénincích?

Ano. Na tréninku pilujeme zápasové situace, založení útoku a přesilovky. Dále se soustředíme i na koncovku střelby. Zatím se na ledě scházíme dvakrát týdně, v plánu ale máme i tréninky na suchu, kde na sobě chceme zapracovat.

EUHL vznikla před šesti lety. Liga však stále není zajetá a mnoho lidí ji nezná. Jak těžké je založit nový klub?

Dost. Založení nového týmu stojí především na financích a ani organizačně to není snadné. Vysoká škola technická a ekonomická nám však tomto směru velmi pomáhá a za to jí děkujeme.

 

Klára Stráská