Konec listopadu se u několika týmů Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) nese v duchu Movemberu, kampaně, která se snaží upozornit na typicky mužské onemocnění, rakovinu varlat a prostaty. Výjimkou není ani českobudějovický tým. Podpořit boj proti zákeřné nemoci se Black Dogs rozhodli uspořádáním Movember Winter classic games. Výtěžek z nich věnují onkologii v Českých Budějovicích.

První zápas odehrají Black Dogs s Engineers Prague. Přestože jde o jejich historicky první sezonu, zkušenosti mohou Budějovičtí čerpat z prvního vzájemného střetnutí. Přestože si z pražského ledu body nepřivezli, prezentovali se velice dobrým výkonem a o vítězství rozhodl pouze větší klid a zkušenosti na straně domácích.

Jestli se Inženýrům podaří zaseknout drápy do Černých Psů i podruhé však není tak jisté. Enginneers se prozatím drží na pátém místě tabulky. Z šesti odehraných zápasů se jim do vítězného konce podařilo dotáhnout dva. Ze čtyř duelů ale radost z vítězství nepoznali.  S lídrem tabulky, Masarykovou univerzitou, padli i přes slibné začátky dvakrát v prodloužení, stejný osud jim přinesl také souboj v Plzni. S trenčínskými Gladiátory si na domácí půdě vyzkoušeli nájezdy, ani tento zápas však pro Engineers nedopadl tak, jak by si představovali. Jestli budou Black Dogs dalším týmem, který obere Engineers o body, se diváci dozví v pátek v Kuki aréně v Hluboké nad Vltavou.

Odpočinku si českobudějovičtí hráči příliš neužijí. Už v neděli je totiž čeká druhý duel pod širým nebem. Své síly a tentokrát i vytrvalost změří s dalším pražským celkem v soutěži, týmem UK Prahou. S devíti body se Karlova univerzita drží v tabulce těsně pod svým městským rivalem, Engineers. S brněnskými Kavalíry, trenčínskými Gladiátory i olomouckými Shields si poradit dokázali, na Banskou Bystrici, Masarykovu univerzitu a Diplomats Pressburg ale byly jejich síly krátké. Nezbývá tedy než doufat, že neuspějí ani tentokrát a Budějovice tak dokáží nejen Praze, že jsou týmem, s kterým se musí počítat.

 

Klára Stráská