Českobudějovičtí hokejisté v rámci soutěžního utkání v rámci soutěže EUHL přivítali na svém ledě Akademiky z Plzně. Před začátkem utkání zazněla v Budvar aréně česká státní hymna v podání Nikoly Votrubové.

Do utkání lépe vstoupili hosté když už se ve 3. minutě dostali do vedení  1:0. To však domácí velmi nakoplo a průběhu první třetiny byli aktivnější a promítlo se to i na skóre, které otočili ve svůj prospěch brankami Rolinka, Grauera a Tejka. Do kabin se tedy šlo po první třetině za stavu 3:1 pro domácí výběr.  Nástup do druhé třetiny, ale  bohužel nebyl ideální jak by si domácí přáli a hostující výběr rychle srovnal stav utkání na 3:3. Poté opět domácí opět zvýšili obrátky a odměnou jim byla vedou branka na 4:3 v podání Tomáše Křenka. Vedení opět netrvalo dlouho a hostující kapitán z trestného střílení vyrovnal stav utkání a do kabin se po druhé třetině šlo za nerozhodného stavu 4:4. Třetí třetina byla velice vyrovnaná a rozhodovali maličkosti. Do vedení se opět dostali domácí když když svou druhou branku v zápase vsítil Radek Rolinek a na rozdíl dvou branek zvýšil Prášek. Hosté v závěru dokázali už pouze korigovat na konečných 6:5. Domácí tak připisují 3 body do tabulky.

Další utkání je na programu hned zítra 15.2.2019. Naši hráči cestují na led hráčů Cavaliers Brno. Utkání začíná v 17:30.

Pohled na utkání očima trenéra Davida Oulíka:Do zápasu jsme naskočili trochu nešťastně když jsem hned ve druhém střídání dostali branku, ale poté si myslím, že první třetina byla v naší režii. Do druhé třetiny jsme opět nastoupili trochu lehkovážněji a hned se to promítlo na skóre. Po druhé třetině jsme si v kabině řekli nějaké věci a ve třetí třetině to bylo znát. Jsem rád, že jsme utkání dovedli do vítězného konce a doufám, že jsme tak udělali radost všem našim fanouškům, kteří si našli cestu na stadion, za což bychom jim chtěl ještě jednou poděkovat.“