Povzbuzeni výhrou 6:5 nad plzeňskými akademiky z předešlého dne  odcestovali českobudějovičtí hokejisté Black dogs k zápasu v Brně. V trošku pozměněné sestavě se vydali hráči Black dogs bojovat o další body do tabulky s hráči Cavaliers Brno.

Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a odměnou nám byli dvě přesilové hry, které bohužel zůstaly nevyužité. Poté se hra vyrovnala a šance přibývaly na obou stranách. Poté se však v 10. minutě dostal k puku Lukáš Holub a z před brankového prostoru se nemýlil 1:0. Za nedlouho na to v 11. minutě  zvýšil na 2:0 Jakub Jiřinec a velmi povedenou první třetinu uzavřel gólem na 3:0 Matěj Dvořák. Do kabin jsme tedy odcházeli s náskokem 3:0.

Do druhé třetiny domácí vstoupili o poznání lépe než do té první. Zvýšili aktivitu, důraz, napadání a odměnou jim bylo zasloužené snížení na 1:3 o které se postaral Bohdan Dobiáš. Gól domácím dodal ještě více sebedůvěry a zanedlouho to bylo už jen o jednu branku na 2:3 snížil v 36. minutě Dominik Cívka. Naštěstí pro nás, kavalírům radost netrvala příliš dlouho, když pouhých 12 vteřin před koncem druhé třetiny vrátil dvougólový náskok Black dogs Matěj Šafář. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:4.

Ve třetí třetině domácí vrhli všechny síly do útoku, ale na výborně chytajícího Richarda Kříže si nepřišli. Pojistku na vítězství udělal v 53. minutě Tomáš Křenek, když zavěsil nad rameno domácího brankáře. 2:5.

Ohlasy trenéra Davida Oulíka:Do zápasu jsme odcestovali v trochu jiné sestavě než jsem odehráli včerejší utkání. Hráče jsme upozorňovali, že nás tady nečeká nic lehkého.  Samozřejmě hokej je kontaktní sport, ale ve vší úctě k soupeři. Řekl bych, že domácí to někdy až přeháněli s těmi zákroky, hráli bez respektu na hraně, možná někdy až za hranou slušnosti a  pravidel. Jsem opravdu rád, že se naším hráčům nic nestalo a domů jsme se vrátili všichni v pořádku a zdraví.  Chtěl bych před našimi hráči smeknout, jak se dokázali celých 60 minut soustředit pouze na náš výkon a odmakat utkání na 100%. Odměnou nám jsou tři body a doufám, že takovéto výkony budeme podávat i nadále. „