Domácí hokejisty  českobudějovického univerzitního týmu  VŠTE Black dogs čeká jeden z posledních a určitě jeden z nejtěžších zápasů této sezony. Do Českých Budějovic přijíždí aspirant na titul soutěže Euhl HC MUNI ( Masarykova Univerzita Brno ). Black dogs mají hostům co oplácet a doufají, že dokáží prodloužit svojí sérii výher. Dokáží domácí hokejisté zvítězit a zůstat na vítězné vlně? To zjistíte, když v úterý 5.3. v 13:30 dorazíte do HOKEJOVÉHO CENTRA POUZAR, kde se utkání odehraje. Přijďte podpořit naše borce v cestě za dalším vítězstvím. Studenti VŠTE co přijdou podpořit přímo na zimní stadion a prokáží se ISIC kartou, bude jim docházka omluvena. Vstupné dobrovolné.

 HC MUNI

HC Masaryk University je oficiálním hokejovým týmem Masarykovy univerzity v Brně. Oficiální záštitu nad týmem přebralo i samotné město Brno. Tým bude zařazen do mezinárodní soutěže univerzit – EUHL, ve které si změří síly se školami z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska. Za vznikem týmu stojí tři bývalí studenti a hokejisti Peter Bustin, Josef Novák a Ondřej Stehlík. Tým byl vybudovaný za účelem pomoci mladým hokejistům, kteří se rozhodli jít studovat a pokračovat v plnění jejich snu – hrát sport, který milují.

Posledních 5 zápasů

HC Masaryk University – KMH Budapešť   8:4

BO Ostrava – HC Masaryk University   3:2

HC Masaryk University – UMB Bánská Bystrica   1:2

KMH Budapešť – HC Masaryk University   3:6

HC Masaryk University – BO Ostrava   11:3 

Sestava z posledního utkání s BO Ostrava:

Tichon – Sedláček, Brabec – Polesný (A), Grygera – Maršálek, Grman – Kučera – Bustin (C), Vaverka, Čtvrtníček – Račický, Vlašín, Florek – Tomaník, Matov, Říčka – Vomočil, Biolek, Ivičič – Pavel.

Věděli jste, že…

Brňané jsou jedním z lídrů celé soutěže EUHL. Svými výkony se drží mezi prvními třemi týmy soutěže.

V této sezoně dokázali nastřílet 80 branek což je druhé největší číslo v lize, lépe už jsou na tom pouze Gladiators Trenčín, hlavní konkurent v boji o první místo.

HC MUNI se s ziskem 33 bodů v aktuální tabulce nachází na prvním místě s jednobodovým náskokem právě na Gladiators Trenčín.

 

Z tábora Black dogs

Domácí tým se po nepovedeném vstupu do soutěže, kdy platil nováčkovskou daň zvedá a důkazem jsou tomu i výsledky z posledních utkání. Black dogs si postupně dokázali poradit s Budapeští, Akademikami z Plzně a Cavalíri z Brna. „Máme velice mladý tým, který je v této soutěži prvním rokem. Postupem času se hráči s ohrávají a s přibývajícím počtem odehraných zápasů přibývají potřebné zkušenosti.“ přiznává trenér David Oulík

Českobudějovičtí už netrpělivě vyhlížejí následující zápas kde se postaví hráčům Masarykovi Univerzity Brno. Víme, že nás doma nečeká nic jednoduchého, ale naše výkony mají stoupající tendenci, takže bychom se chtěli udržet na vítězné vlně. „Proti „masaryčce“ to bude ohromně těžké utkání, ale věřím, že když podáme obětavý, soudržný a bojovný výkon jako z posledních dvou zápasů, tak bychom nějaký bodík urvat mohli. Tímto bychom chtěli pozvat i naše fanoušky, aby nás přišli podpořit. Je to pro nás jeden ze tří posledních domácích zápasů v této sezoně, tak si ho pojďte užít s námi. Pro vítězství uděláme maximum. „ dodává trenér David Oulík