Moc důležité a velmi cenné vítězství si připsali domácí hokejisté Black dogs, kteří tak stále živí šanci na účast v play off v první sezoně. Po nepovedeném startu do soutěže se hráči Black dogs vezou na vítězné vlně a na domácím ledě si vyšlápli na favorita této soutěže HC Masaryk University a prodloužili tak svou vítěznou sérii. Před velmi slušně zaplněnou halou a parádní kulisou, kterou vytvořili fanoušci si dokázali poradit s hráči Masarykovy Univerzity Brno a zvítězit 4:1.

BLACK DOGS BUDWEIS vs. HC MASARYK UNIVERSITY    4:1 ( 1:0, 1:1, 2:0 )

Branky: 10. Hrůša ( Tejko, Dedek), 39. Dedek (Tejko, Rolínek), 57. Fiala (Weber, Grauer), 60. Tejko (Kříž, Fiala) – 38. Čtvrtníček (Grygera).

Sestava domácí: Kříž, (Marek) – Michal (C), Benda (A) – Grauer, Šafář – Hrůša, Růžek – Rolínek, Jiřinec, Prášek – Tejko, Dedek, Křenek – Fiala, Šesták, Dvořák – Weber.

Sestava hosté: Golasowski, (Mravík) – Sedláček, Brabec – Kučera, Grygera – Grman – Bustin (C), Vavervka, Čtvrtníček (A) – Florek, Biolek, Račický – Strakoš, Ivičič, Říčka – Heža, Pavel.

Utkání začalo ve velmi vysokém tempu. Richard Kříž, který dnes kryl Českobudějovickým záda, musel dávat velký pozor hned ze začátku utkání. Letělo na něj několik pokusů. Postupem času domácí začali přebírat aktivitu a odměnou jim bylo vedení 1:0, které vystřelil v 10. minutě v přesilové hře od modré čáry Albert Hrůša. V dalším průběhu první třetiny si domácí výběr vytvořil pár slibných šancí, které bohužel ke gólu nevedly. Ani Prášek, ani Tejko si Golasowskeho nepřišli. Do kabin se tedy po první třetině odcházelo za stavu 1:0 pro domácí tým.

Do druhé třetiny vstoupili oba celky velmi aktivně a hra se přiostřila na obou stranách. K vidění bylo opravdu pár hraničních zákroků. To hosty viditelně nabudilo a odměnou jim byl vyrovnávací branka o kterou se výstavní střelou do pravého horního rohu Křížovi branky postaral Čtvrtníček 1:1. Remízový stav netrval na ukazateli příliš dlouho a za půl minuty vrátil domácím vedení Roman Dedek 2:1 pro domácí. Do poslední periody tak Black dogs šli s hubeným, jednobrankovým vedením v zádech.

A tento příznivý stav pro Budějovické chtěli Brňané se vstupem do poslední dvacetiminutovky smazat, ale jejich úvodní nápor domácí mužstvo přečkalo bez větší újmy. „Masayrčka“ ve třetí periodě, pár chvil před její polovinou, dostala k dispozici početní výhodu, ovšem domácí důležité oslabení také zvládli. Hosté z Brna svůj tlak stupňovali ale na výborně chytajícího Kříže v domácí branci si už nepřišli. Pojistka v podobě branky na 3:1 přišla z hole Jana Fialy, který uplatnil svůj důraz na brankovišti a do prázdné branky v samém závěru upravil na konečných 4:1 Miroslav Tejko.