Autor textu: Klára Stráská

V posledním utkání základní části Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) se Black Dogs Budweis postavili proti zahraničnímu týmu Hokiklub Budapešť. První třetinu, která skončila nerozhodným skóre 0:0 si oba týmy vynahradily v dalších periodách. Přestože po druhé třetině odcházeli Black Dogs do kabin za nepříznivého stavu 1:3, v poslední periodě Českobudějovičtí potvrdili roli favorita a s finálním skóre 6:3 brali tři body.

První třetina začala ve svižném tempu. Šance se střídaly na obou stranách. Gólmani se činili. Domácí dostali ve čtvrté minutě výhodu přesilové hry, kterou se však nepodařilo zužitkovat. Další šance pro domácí přišla v desáté minutě, kdy domácí opět hráli přesilovou hru, ve které měli dobrou šanci po střele Romana Dedka a další po dorážce Davida Webera. Gól se jim však vsítit nepodařilo. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí, do šancí je však hostující tým nepustil. Na snahu Black Dogs zareagovali hosté ve 22. minutě vlastní akcí. Po špatné přihrávce v obranném pásmu Budějovických se k puku dostal Pavel Horváth a vypálil. Jeho střela směřovala přesně do šibenice – 0:1. Po nepovedeném úvodu druhé periody byli na puku opět převážně domácí a dostávali se do mnoha příležitostí. Z úhlu nahodil puk na bránu Lukáš Prášek, ostrou střelou ohrozil svatyni hostí také Radek Rolínek. Všechny pokusy si však maďarský gólman pohlídal a puk do sítě nepustil. Ve 25. minutě se do samostatné akce pustil Roman Dedek, přebruslil celé kluziště a vypálil. Jeho ránu z bezprostřední blízkosti se však Zaku Norbertovi podařilo vyrazit a z dorovnání skóre se Budějovičtí radovat nemohli. Dopravit kotouč do sítě se Roman Dedek pokusil i v následující minutě, kotouč však gólman hostí obratně skryl v lapačce a čísla na tabuli se tak neměnila. I v následujících minutách Black Dogs úporně tlačili na hostující tým odhodlaní srovnat dosavadní skóre. Od modré vystřelil Matěj Dvořák a Michal Michal, oba pokusy brankář Budapešti uhlídal. Snahy Black Dogs se vyplatily až ve 34. minutě, kdy z pravého kruhu poslal kotouč přímo k levé tyči Miroslav Tejko–1:1. Radost z dorovnání dosavadního skóre však Českobudějovickým dlouho nevydržela. Pokus z hokejky Vajdy Zsoltovi ještě Richard Kříž vyrazit dokázal, po přihrávce od Eskereho už však Zolta mířil přesně a navýšil na 1:2. Ve 37. minutě měli k dispozici přesilovou hru hráči Black Dogs, hosté však oslabení ubránili a po vyrovnání hráčů na ledě přešli do útoku. Ve 39. minutě využil zaváhání domácích Zaka Norbert a z brankové čáry navýšil na 1:3. Black Dogs tak odcházeli zpytovat svědomí do kabiny s dvoubrankovým mankem na krku.

V úvodu poslední periody bylo vidět úsilí na obou stranách. Hrálo se nahoru dolu. Do šance se dostal například útočník Black Dogs Erik Bahula, který vystřelil z úhlu. Gól se mu však vsítit nepodařilo. Na domácích však bylo vidět odhodlání nenechat se odradit dosavadním nepříznivým skóre a dál tlačili na hostující tým. Jejich snaha se vyplatila ve 44. minutě, kdy si mezi kruhy najel Roman Dedek a snížil na 2:3. Radost Black Dogs se ještě zdvojnásobila, když o několik vteřin později nasměroval puk do pravé šibenice Radek Rolínek a nedal gólmanovi šanci – 3:3. Po překvapivém obratu v zápase dostali Budějovičtí šanci obrátit dosavadní skóre zápasu v podobě další přesilové hry. Při samostatném nájezdu se pokusil překonat maďarského brankáře například Tejko, z gólu se však domácí tentokrát radovat nemohli. Napravit nepovedený pokus se Miroslav Tejko pokusil i v další minutě z vrcholku kruhů, při kterém už domácí slavili úspěch – 4:3. V druhé polovině závěrečné třetiny zaznamenali Budějovičtí několik pokusů směřovaných od modré, ani Albertovi Hrůšovi ani Pavlu Grauerovi se však puk do sítě dopravit nepodařilo a čísla na tabuli se tak nezměnila. I střelu Radka Rolínka obratně zblokoval obránce a na navýšení skóre si tak domácí museli počkat až do 54. minuty, kdy do šibenice skóroval Radek Rolínek – 5:3. I přes dvoubrankový náskok tlak domácích hráčů nepolevoval. V 56. minutě se blýskl například Erik Bahula, kotouč však brankář hostí vyrazil betonem. Konec utkání potom Budějovičtí zakončili nejlépe jak mohli. V 59. minutě se hostující tým naposledy pokusil o úpravu skóre odvoláním gólmana. Toho využil Miroslav Tejko, který poslal puk do prázdné brány a upravil definitivní podobu výsledku na 6:3.