V neděli Black Dogs odstartovali ligu proti Akademikům, nyní je čeká první domácí zápas.

Utkání na plzeňském ledě bylo vůbec první v historii nově vzniklé Univerzitní hokejové ligy. A začalo velmi svižně. Hokejisté ze západu Čech potvrzovaly své kvality a ambice a již ve čtvrté minutě šli zásluhou Lukáše Šímy do vedení. Budějovickou obranu domácí dobývaly i nadále, ale prozatím bez dalšího úspěchu. Naopak je v šestnácté minutě zmrazil přesnou střelou Lukáš Prášek, který zaznamenal první gól Black Dogs v mistrovské části sezony. Po úvodní periodě tedy vyrovnáno 1:1.

V první polovině prostředního dějství nebyli českobudějovičtí hráči daleko od toho, aby překlopili vedení na svou stranu. Zatím se to Vochozkovi ani Tejkovi ovšem nevyvedlo. První jmenovaný se nicméně trefil o pár vteřin později a předešlý nezdar jej mrzet nemusel. Tomáš Vochozka tentokrát zamířil naprosto přesně nad lapačku. Akademici nic nevzdávali, zmobilizovali síly a do konce periody zásluhou Tomáše Kučery stihli v přesilové hře opět srovnat stav utkání.

O osudu zápasu rozhodlo pro Black Dogs nešťastných dvacet sekund. V nich Petra Spáčila v jihočeské svatyni překonal Jan Šibra a Jakub Faschingbauer – 2:4. Na jednobrankový rozdíl vzápětí ale snížil opět Tomáš Vochozka, který se tak stal majitelem dvou přesných tref. S góly se ale roztrhl pytel a v posledním dějství utkání jich bohužel většina napadala do jihočeské branky. Pátou trefu Akademiků zařídil Štěpán Hanzlík a definitivně vítězství domácích zpečetil nyní již dvougólový Jan Šibra.

S Plzně tak Jihočeši odjíždějí s porážkou 3:6, o své první body zabojují ve druhém kole na svém ledě. V pondělí budou mít Black Dogs možnost představit se poprvé v sezoně v rámci mistrovského utkání na domácím ledě. V Hokejovém centru Pouzar vyzvou od 18:15 brněnské Cavaliers.

U pondělního soupeře momentálně panuje velká euforie, neboť se po skalpu Masarykovy Univerzity v rámci prvního kola Univerzitní ligy stal právoplatným vládcem Brna. Přitom zdaleka nebyl pasován do role favorita.

Hrdinou utkání se stal Filip Dvořák, který se jako jediný prosadil v samostatných nájezdech, když předvedl jistou kličku do bekhendu, a rozhodl o osudu utkání. Je tedy vidět, že VUT Cavaliers přes léto nelenili. A to ani na akademické půdě, na níž si tři hokejisté z tohoto týmu vybojovali diplom!

O osudu utkání se rozhodne v pondělí od 18:15 v Hokejovém centru Pouzar, my už se těšíme, a doufáme, že se uvidíme i s vámi!

 

Adam Pavlíček