Univerzitní liga nabídla v druhém týdnu další skvělé bitvy a zajímavé výsledky. Neporaženou zůstává pouze Olomouc, která i v druhém utkání inkasovala jen jednou, a díky výborné obraně se tak drží na prvním místě. Rozjetý tým Engineers Prague zabrzdili medvědi z Masarykovi unniverzity a nedopustili tak, aby Praha dobyla Brno. Ostravané na ledě Plzně nedopřáli domácím ani jednou radost ze vstřeleného gólu, a stali se tak prvním týmem, který dokázal udržet nulu v zápase ULLH. A Českobudějovičtí Black Dogs zastavili euforii VUT Cavaliers Brno, když dokázali na svém ledě zvítězit vysoko 6:1.

HC Univerzita Palackého v Olomouci – UK Hockey Prague 2:1

Druhé kolo odstartoval souboj Univerzity Palackého proti UK Hockey Prague. Olomoučtí hráči si ve 24. minutě vytvořili dvoubrankový náskok, a ten už do konce utkání nepustili. UK se radovala z první trefy s koncem druhé třetiny, byla to však první a poslední gólová radost. Pražané jsou tak v tabulce stále bez jediného bodu a na chvostu univerzitní ligy. Naopak Univerzita Palackého je na diametrálně odlišně. Po dvou kolech celé soutěži vévodí.

Branky: 20. Mareček (Kropáč, Janečko), 24. Mareček (Blahunek, Janečko) – 40. Piovarči (Rubeš). Vyloučení: 9:8. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 123.

Black Dogs Budweis – VUT Cavaliers Brno 6:1

Utkání Black Dogs proti VUT Calaviers Brno netřeba dlouze představovat. Jihočeši byli od začátku lepším týmem. Po první třetině vedli 3:0, po té druhé již 6:1, což se nakonec ukázalo jako konečné skóre zápasu. V utkání se blýskl Lukáš Prášek hned třemi trefami do brněnské sítě. Českobudějovičtí hráči si tak v tabulce vybojovali čtvrté místo, zatímco Cavaliers jsou zatím na předposlední pozici.

Branky: 3. Rolínek (Hrůša), 5. Prášek (Šuhaj), 15. Prášek (Šuhaj), 24. Prášek (Šuhaj), 26. Vochozka (Tejko), 36. Michal (Fiala) – 36. Gombarčík (Válek, Sedláček). Střely na branku: 30:22. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 232

HC Masaryk University – Engineers Prague 2:1

Druhé kolo nabídlo také zajímavý šlágr v podobně souboje Masarykovy Univerzity a Engineers Prague. Fanoušci, kteří si na utkání našli cestu, viděli v první třetině tři přesné trefy, které rozhodly o celém utkání. Domácí Brňané na soupeře vlétli a po třech a půl minutách se ujali vedení. To v 16. minutě navýšili na dvougólové. Engineers se nevzdávali a pět sekund před koncem do kabin korigovali na 1:2. Z jejich pohledu to ovšem bylo gólově vše. Masarykova Univerzita tak po neúspěšném prvním kole, kdy prohrála s městským rivalem, zapsala první výhru.

Branky: 4. Říčka (Strakoš, Grygera), 16. Gonos (Vomočil, Tomaník) –  20. Suda (Janata, Hyršl). Střely na branku: 41:24. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0: V oslabení: 0:0.

Akademici Plzeň – Bo Ostrava Vítkovice Steel 0:2

Plzeňští Akademici se doma utkali s Ostravou, která vážila cestu přes celou republiku, což se na ní očividně nepoznamenalo. Hlavním strůjcem ostravského vítězství se stal brankář Jakub Vedra, který zachytil všech třicet soupeřových pokusů. Přidali se k němu i útočníci, kteří Akademikům uštědřili dva zásahy. Plzeň tak možná trochu překvapivě na vlastním ledě poprvé padla.

Branky: 27. Fejko (Adamczyk), 41. Kosina (Plášek, Moravčík). Střely na branku: 30:28. Vyloučení: 8:11. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 205.

Ve třetím kole se vyzvou Black Dogs aktuálního lídra tabulky, HC Univerzita Palackého v Olomouci, výhodou jím v tom bude domácí prostředí, utkání se koná tentokrát ve středu, 9.10. od 19:30 v hokejovém centru Pouzar. Ve stejný den se utkají Akademici Plzeň s VUT Cavaliers Brno. V neděli potom budou hájit oba pražské týmy svůj led, UK Hckey Prague přivítají HC Masaryk University a Engineers Prague budou bojovat s BO Ostrava Vítkovice Steel.

Sledujte nás i na našem facebooku a instagramu, kde se dozvíte aktuální novinky z dění u nás v týmu a univerzitním hokeji.