V rámci 3. kola Univerzitní ligy ledního hokeje na led do Hokejového centra Pouzar přijede HC Univerzita Palackého v Olomouci, jediný celek, který dosud neztratil ani bod, a také lídr tabulky. Těžko si tak představit těžší prověrku. Zápas začne ve středu 9. 10. v 19:30.

 

V zahajovacím kole jela Olomouc na led Vítkovic, kde sice byla přestřílena v poměru 41:33, soupeři ale uštědřila lekci z produktivity. Před téměř čtyřmi stovky diváků se dostala do tříbrankového vedení. Utkání zdramatizovala Fejkova trefa na 1:3 z domácího pohledu, nicméně pro BO Ostrava Vítkovice Steel šlo o jediný zásah. Zde tedy zapsala Univerzita Palackého svou první výhru.

 

Na tu druhou se nadřela o něco více. Na domácím ledě přivítala UK HOCKEY PRAGUE. Gólovou přestřelku diváci tentokrát neviděli, Olomoučtí se trefili dvakrát, Pražany nechali skórovat jen jednou. Druhá výhra tak byla na světě. Výrazně se pod ní podepsal, stejně jako pod tu první, brankář Ondřej Horváth, který předvedl několik velmi slušných zákroků, a souboj proti pražským útočníkům vyzněl lépe pro něj.

 

„Jdeme do každého utkání s tím, že chceme vyhrát, ale bereme to s pokorou. Musíme jít do každého utkání s respektem vůči soupeři,“ říkal pro klubový web Olomouce právě brankář Horváth.

 

Na českobudějovickém ledě se se zlatou helmou pro nejlepšího střelce týmu ukáže Petr Mareček, který ve dvou zápasech získal tři góly. Bodově je na tom stejně Jan Janečko, který má na kontě tři asistence. A špatně si nevede ani Petr Lainka. Obránce olomouckého celku posbíral o asistenci méně.

 

Zastoupení v Hráči měsíce měli Black Dogs i Olomouc

 

Vůbec první anketu Hráče měsíce vyhrál českobudějovický Lukáš Prášek, a to především za hattrick, který vsítil VUT Cavaliers Brno. Šlo o první hattrick v historii ligy vůbec!  Na třetím místě se umístil již zmíněný Petr Mareček, nejlepší střelec středečního soupeře Black Dogs. Pokud se podaří domácím zvítězit za tři body, mohou se v průběžné tabulce vyhoupnout na první místo právě před svého zítřejšího soupeře.

Nenechte si proto ujít další zajímavý souboj univerzitního hokeje a přijďte nás podpořit přímo na zimák! Úvodní buly je nachystána ve středu, 9.10. v 19:30, v hokejovém centru Pouzar.

Těšíme se na Vás.

Tým Black Dogs Budweis