Třetí kolo Univerzitní ligy ledního hokeje svedlo dohromady Black Dogs a Univerzitu Palackého. Hráči z Olomouce přijeli na jih Čech jako favoriti a svou pozici z tabulky uhájili. Po první třetině vedli 4:0, Black Dogs utkání zdramatizovali na 2:4, ovšem hostující hráči si zápas nakonec komfortně pohlídali a zvítězili 6:2. Českobudějovičtí hráči se tedy v tabulce nacházejí po 3. kole na šesté příčce.

Black Dogs vstoupili do utkání aktivně. Vytvořili si solidní šance, ovšem všechny zůstaly neproměněny. za zmínku stojí Sitterova pumelice od modré, která se zastavila až o horní tyčku. Pak už rozjeli ofenzivní galakoncert olomoučtí hokejisté. V 5. minutě poprvé domácí fanoušky zmrazil Jakub Müller, na kterého v přesilové hře navázal Dominik Dubovčí. Po inkasování těchto dvou branek byla Univrzita Palackého na koni, naopak domácím se toho v těchto okamžicích moc nedařilo, o čemž vypovídal další průběh třetiny. Hostující střídačka se potřetí radovala po trefě Mikuláše Rimmela. První dějství pak za hosty definitivně uzavřel další přesnou trefou Pavel Skopal – 0:4.

Prostřední dějství nabídlo domácím hokejistům situaci, jak se dostat zpět do hry – dvojnásobnou početní převahu. Ta sice zůstala bez využití, standarní přesilovku ale Black Dogs již využili. Z pravého kruhu vystřelil Šimon Masopust, jeho pokus se odrazil od vyrážečky olomouckého gólmana a zapadl do sítě. Domácí tlačili na Ovčařiho v hostující brance i dále. Měli několik šancí a jedna z nich si opět našla cestu až za brankovou čáru. A to dokonce v oslabení! Jan Fiala pořádnou a přesnou ránou z úhlu přiblížil Black Dogs na rozdíl dvou branek. Hosté ovšem našli nejlepší možnou odpověď, tedy důležitý gól, který opět znamenal komfortní vedení. Jakub Müller si poradil s domácím obráncem a nadvakrát dostal kotouč za záda českobudějovického gólmana.

V poslední dvacetiminutovce měli domácí hráči výhodu v podobě několika přesilových her, olomoucká obrana se ale zdála být nedobytná, a tak trenéři Jihočechů sáhli ke hře bez gólmana. Ta vytouženou branku nepřinesla, ba dokonce naopak. Poslední úder, tentokrát do odkryté klece, zasadil Českobudějovickým Martin Pěcha, jenž tak udělal poslední tečku za utkáním.

Branky a nahrávky: 29. Masopust (Vochozka, Škopek), 39. Fiala (Sitter) – 5. Müller, 10. Dubovčí (Rimmel, Pěcha), 14. Rimmel (Janošek, Kerda), 20. Skopal (Kerda), 40. Müller, 59. Pěcha. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2. V oslabení: 1:1. Rozhodčí: Velčovský – Štěpánek, Dědek. Diváků: 174.