V 5. kole budou českobudějovičtí hokejisté opět bojovat v rámci Univerzitní ligy ledního hokeje v Hokejovém centru Pouzar. Na jih Čech dorazí pátý celek tabulky, kterým je BO Ostrava Vítkovice Steel. V případě výhry domácího celku se budou moci svěřenci trenérů Oulíka a Irra na svého soupeře bodově dotáhnout. 

 

BO Ostrava

Od začátku ligy Ostravané střídají výhry s prohrami. Po čtyřech odehraných kolech tedy mají na kontě dva úspěšné zápasy a dva, ze kterých vyšli bodově naprázdno. Zajímavostí je, že v případě výhry pokaždé odcházeli s čistým kontem. To by mohlo napovědět, že největší zbraň pondělního soupeře bude právě v defenzivě. Naopak vítkovický útok patří se sedmi brankami spíše k horším, konkrétně je v této disciplíně třetí od konce.

V 1. kole BO Ostrava poznala sílu nyní třetího celku ligy, Univerzity Palackého v Olomouci. Tehdy byla v lize přivítána čtyřmi góly soupeře a naopak skórovala jen jednou. Poté přišlo první čisté konto a tedy první body. A možná trochu překvapivě na ledě plzeňských Akademiků. Následoval další obtížný soupeř v podobě Engineers Prague, kteří se z gólu radovali šestkrát a přesvědčivě zvítězili. Minulé kolo svedlo Ostravany, kteří vyhráli 3:0, proti UK Hockey Prague.

Zajímavostí ve statistickém okénku ligy je brankář Jakub Vedra, jenž vychytal čisté konto proti Akademikům, čímž se zapsal do historie UUHL. Jako první gólman totiž vychytal nulu. Nejproduktivnějším hráčem týmu je pak Jakub Gelnar, který ve čtyřech zápasech vsítil tři přesné trefy.

Black Dogs budou mít o motivaci pro pondělní utkání postaráno. V případě tříbodové výhry se mohou na Ostravany v tabulce dotáhnout a opět se přiblížit vyšším příčkám. Zápas začíná v pondělí v Hokejovém centru Pouzar od 18:15.