Po dvou prohrách zapsali českobudějovičtí Black Dogs důležitou výhru proti BO Ostrava. Na domácím ledě předváděli velmi solidní výkon, za což byli odměněni vítěznou trefou, jíž obstaral Šimon Masopust, zhruba pět minut před závěrečnou sirénou. V dalším kole, které se bude hrát přesně za týden, tedy 28.10. od 20:00, Jihočeši vyzvou na domácím ledě Engineers Prague. 

 

Zpočátku se na kotouči více držela Ostrava, která se do výraznější šance ale nedostala. Naopak Black Dogs často vyráželi do protiútoků, které byly velmi nebezpečné. A jeden z nich dokonce skončil brankou. Tomáš Vochozka v přečíslení našel najetého Jakuba Šuhaje, který uklidil kotouč do odkryté části klece. Hostující hráči i po první inkasové brance stále kombinovali a snažili se dostat kotouč za Svobodova záda, nicméně bez úspěchu. Domácí obrana do konce třetiny odolala a českobudějovičtí hokejisté šli do druhého dějství za hubeného vedení.

Uplynulo zhruba šedesát sekund od startu periody a Ostravané se radovali z vyrovnání. Michal Janík stál před brankou a velmi šikovně tečoval, čímž téměř znemožnil jakoukoli šanci na zásah domácího brankáře. Před polovinou zápasu si Jihočeši vzali vedení zpět. Matyáš Grossmann proti soupeři udržel kotouč, dostal se do střelecké pozice a počínal si suverénně. Radost z vedení ale hosté brzy překazili. Na opačné straně dostal přihrávku před odkrytou část branky Marek Kovalski a bylo srovnáno. BO Ostrava zamrazila domácí příznivce ještě více, když se záhy ujala poprvé vedení. Dominik Moravčík dorazil kotouč, který se odrazil od horní tyčky, za brankovou čáru – 2:3.

Do poslední dvacetiminutovky tak Black Dogs vstupovali s jasným cílem – smazat soupeřův náskok. Nakročeno k tomu měli v přesilové hře, ta ale zatím zůstala bez využití. Až poté předvedl parádní pohyb Jan Kříž, který rychlou střelou ze zápěstí vymetl přesně horní růžek – 3:3. Po tomto okamžiku bylo k vidění mnoho šancí na obou stranách. Oba brankáři několikrát svůj tým zachránili, zvonily i brankové konstrukce. Síťku rozvlnil až Šimon Masopust, jenž dostal dobrou přihrávku do tandemu a dal spoluhráčům i fanouškům velký důvod k radost v podobě vítězného gólu.

 

Branky a nahrávky: 8. Šuhaj (Vochozka, Prášek), 29. Grossmann (Šuhaj, Prášek), 49. Kříž (Vávra, Rolínek), 55. Masopust (Vochozka, Sitter) – 22. Janík (Kovalski), 32. Kovalski (Sysala, Gřesík), 35. Moravčík (Janík, Kovalski). Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 258.

Black Dogs Budweis: Svoboda (Spáčil) – Hubata, Hrůša, Vávra, Kříž, Sitter – Dvořák, Masopust, Grossmann, Bahula, Rolínek, Šafář, Šesták, Prášek, Vochozka, Šuhaj.

BO Ostrava Vítkovice Steel: Lamla (Vedra) – Dvořák, Gřesík – Sysala, Zberovský, Bernát, Adamczyk, Plášek, Veřmířovský, Janík, Štěpán, Kosina, Pobuta, Kovalski, Moravčík, Veselý, Prepsl, Kropka.