Black Dogs čeká letošní premiéra v Budvar aréně! Na zápas proti pražským Engineers, který začíná v pondělí od 20:00, budou mít  zdarma vstup držitelé permanentek na zápasy ČEZ Motoru České Budějovice, mládežnící tohoto klubu i týmu HC Lvi 2009. Půjde již o 6. kolo v rámci Univerzitní ligy ledního hokeje.

 

Engineers Prague

Tým z hlavního města bude zřejmě se startem soutěže velmi spokojen. Po čtyřech výhrách a jedné prohře se vyhřívají na čele tabulky. Dnešní drtivou výhrou 8:1 proti VUT Cavaliers Brno se vyhoupli na první příčku o skóre před HC Masaryk University.

Engineers potvrdili postavení nejproduktivnějšího celku univerizní ligy, když v pěti kolech stihli nastřílet 27 branek. Jestliže ve čtyřech případech odcházeli z utkání jako vítězové, vždy se vší parádou, UK Hockey Prague nastříleli sedm gólů, BO Ostravě Vítkovice Steel pak o jednu branku méně, střeleckou formu odnesli i plzenští Akademici, kteří na svém ledě schytali pouze „bůra“. V pátém kole si z Prahy odveli příděl i VUT Cavaliers Brno, když se světelná tabule zastavila na číle osm. Tento fakt se odráží i v tabulce produktivity. Na druhém místě zde nalezneme Martina Sudu, který posbíral šest bodů za tři branky a stejný počet asistencí. V elitní desítce se drží dokonce šest útočníků z pražského celku. Black Dogs, kteří mají v nejproduktivnější desítce hráčů tři zástupce, potáhnou zejména Tomáš Vochozka, Lukáš Prášek a Jakub Šuhaj.

Proti Engineers Prague to ale nebude snadná práce, k nejlepšímu útoku se přidala i nejlepší obrana. Se šesti obdrženými brankami v pěti utkáních vedou i tuto statistiku. To se odráží i na číslech maskovaných muž. Matematika tedy mluví jasně ve prospěch hostů. Mnohokrát se už ukázalo, že papírové předpoklady nemusí vůbec platit. Rozhodovat se bude především na ledě, a pozice outsidera by mohla domácím svědčit, stejně jako v posledním utkání proti BO Ostrava Vítkovice STEEL.


Nejenže půjdou Black Dogs Budweis do utkání s podporou svých fanoušků, ale budou také hnáni právě výhrou v zádech, kterou nabrali v posledním kole. Na vítěznou vlnu se tak vrátili po dvou nepříznivých výsledcích. Na soupeře se tak bodově dotáhli, a díky více vstřeleným brankám se v tabulce posunuli na čtvrtou pozici. Určitě se tedy můžeme těšit na atraktivní bitvu.

Nezapomeňtě prosím, že pondělní utkání se odehraje v Budvar aréně, držitelé permanentek českobudějovického Motoru, mládežníci téhož klubu i týmu HC Lvi 2009 mají vstup na zápas zdarma!