Po téměř dvoutýdenní herní pauze se Black Dogs opět vydávají do bojů v rámci Univerzitní ligy ledního hokeje. A čeká je velmi perný víkend v podobě dvou zápasů, v obou případech vyrukují na soupeřově kluzišti. Nejprve v Kuřimi, kde vyzvou VUT Cavaliers Brno. O den později už se představí v hlavním městě, kde Jihočechy čeká UK Hockey Prague. Sobotní zápas začne ve 12:00, v neděli pak úvodní buly padne ve 12:45.

 

VUT Cavaliers Brno

Brněnskému celku se zatím v lize nedaří podle představ. VUT v tabulce najdeme až na předposlední pozici, přitom do ligy tento celek vstoupil slibně – výhrou proti rivalské Masarykově Univerzitě. Cavaliers jsou českobudějovickým fanouškům známým týmem, už jednou se letos proti Black Dogs představili, v Hokejovém centru Pouzar. Na konci září šlo o naprosto jednoznačnou záležitost. Jihočechům se doma dařilo, soupeři nastříleli šest branek a inkasovali pouze jedinkrát. V sobotu budou mít tedy domácí svému soupeři rozhodně co vracet.

Brňané jsou v tabulce sice poměrně nízko, ovšem mají jedno utkání k dobru oproti ostatním týmům. Nicméně Cavaliers stále čekají na prolomení série, kdy vyhrají v řádné hrací době. To je věc, která se jim zatím v probíhajícím ročníku Univerzitní ligy nepodařila. Na předposledním místě je zatím najdeme se čtyřmi body za dvě výhry po samostatných nájezdech.

Jihomoravané budou mít navíc do zápasu proti Českým Budějovicím o motivaci postaráno. Poprvé se představí opravdu doma. Nové útočiště totiž našli na kuřimském zimním stadionu. „Kavalíři pro fanoušky připravují bohatý doprovodný program se zapojením audiovizuální kostky pod střechou stadionu či divácké soutěže o hodnotné ceny. Veškeré novinky vztahující se ke sledovanému souboji s Black Dogs Budweis bude klub postupně zveřejňovat na svých sociálních sítích,“ stojí na webových stránkách brněnského týmu. Fanoušci se během slavnostního otevření stadionu mohou těšit na exhibiční utkání žen, dětí, vystoupení krasobruslařů a vrcholem celého dne bude utkání veteránů české reprezentace.

 

UK Hockey Prague

Jestliže Black Dogs čekají dva víkendové zápasy, alespoň výběr soupeřů by nemusel, podle formy a postavení obou soků, být vůbec krutý. To nám napoví první pohled na tabulku i série obou týmů. Sobotní soupeř je na předposlední pozici, UK Hockey Prague je pak na samém chvostu.  Pražané z pěti zápasů vytěžili pouhé tři body za jednu výhru, když na svém ledě překvapili plzeňské Akademiky, které rozcupovali v poměru 8:1. Zajímavostí je, že v ostatních čtyřech kolech pak tento celek skóroval jen třikrát!

Českobudějovičtí hokejisté by měli bedlivě střežit Frederica Hakla, společně s Milanem Boříkem nejproduktivnějšího hráče soupeře. Oba na svém kontě mají tři body. První zmíněný by k jihočeskému klubu mohl mít blízko. Sám je odchovancem z tohoto kraje. V mládežnických týmech hrál za Písek nebo českobudějovický Motor.

Zda Black Dogs využijí nepříliš optimální formy UK, bude možné sledovat v neděli od 12:45, kdy utkání Jihočechů proti Pražanům započne.