V předehrávce devátého kola budějovičtí Black Dogs vyrazili do Kuřimi. Zde našli VUT Cavaliers Brno  své domácí útočiště . Na nově postaveném stadionu se tak poprvé odehrál zápas Univerzitní ligy ledního hokeje. Také bohatý doprovodný program při této příležitosti přilákal vetší množství diváků.

Úvodní buly padla přesně v poledne místního času. Po počátečním oťukávání soupeřů se tempo hry zvýšilo, k čemuž pomohly i menší rozměry hřiště, než jsou v Evropě běžné. Přestože hráči měli za sebou dlouhou cestu autobusem po D1, byli to právě hosté, kteří nastoupili ve vyšším tempu. Ubránili dvě oslabení a odměny se dočkali v sedmnácté minutě, kdy ukázal kanadský důraz Radek Rolinek. První třetina tak skončila za stavu 0:1.

I do druhé periody vstoupili lépe Black Dogs. V pětadvacáté minutě našel Fiala zpoza branky najetého Jakuba Šuhaje, který se z prostoru přesně mezi kruhy nemýlil, 0:2. V polovině utkání ovšem jako by přišel zlom, a sérií vyloučení na straně hostů se dostali Cavaliers do tempa. Využitou přesilovkou v pětatřicáté minutě utkání snížili skóre na 1:2. Víc ale Black Dogs nedovolili a za stejného stavu se tak šlo podruhé do šaten.

Zvýšeným nasazením hosté převzali tempo hry zpět do svých rukou. V čase 44:00 využili přesilovou hru, kdy se na brankovišti prosadil pohotově Jan Kříž. V pětapadesáté minutě díky další využité přesilovce zvyšoval už na 1:4 Šimon Masopust, když prostřelil od modré skrumáž před brankou.

Závěrečná pětiminutovka byla přece jen vyhrocená. Několik zákroků bylo opravdu na hraně pravidel. Za protesty tak byl udělen trest hráčské lavici hostů. Toho Cavaliers využili a snížili na 2:4. Samotný závěr přinesl ještě několik vyloučení na obou stranách, včetně vyloučení na pět minut a do konce utkání pro budějovického Šuhaje. Domácí zkusili i hru bez brankáře, ovšem bez výsledně.

Black Dogs si tak z Kuřimi odváží díky výhře všechny body. Kaňkou na výsledku je zranění Matyáše Grossmanna, který byl převezen po zranění záchrannou službou do nemocnice.  Jeho start v zítřejším utkání v Praze je tak vyloučen. Hráči se nyní přesunou rovnou do metropole, kde je zítra čeká další utkání, tentokrát proti UK Hockey Prague. Souboj vypukne po nedělním obědě, ve 12:45 na ŠKODA ICERING v Hostivaři. I toto utkání můžete samozřejmě sledovat živě, na Tipsport TV.

VUT Cavaliers Brno vs. Black Dogs Budweis 2:4

Branky a nahrávky: 35. Sokolík (Hubáček, Dlouhý), 58. Dlouhý (Antal) – 15. Rolinek (Bahula, Sitter), 25. Šuhaj (Fiala), 44. Kříž (Fiala, Rolinek), 55. Masopust (Hrůša, Šuhaj). Střely na branku: 34:40. Vyloučení: 6:9, navíc Mikulášek 2+10, Šuhaj 5+OK (oba BDB).

Sestava BDB: Spáčil (Svoboda) – Vávra, Sitter, Hrůša, Kříž – Fiala, Křenek, Mikulášek, Rolinek, Šuhaj, Bahula, Šafář, Masopust, Dvořák, Grossman.