Po minulém perném víkendu, během kterého Black Dogs Budweis odehráli dva zápasy, se po týdnu vracejí do zápasového rytmu. V pondělí je v Hokejovém centru Pouzar navštíví plzenští Akademici. Start zápasu je naplánován na 18:30. 

 

Akademici Plzeň

Před začátkem sezony se od nich možná čekalo o něco více. Zkušený plzeňský tým se nyní nachází ale až na sedmé pozici v tabulce, přičemž ztráta na první Masarykovu Univerzitu dělá již patnáct bodů. Na druhou stranu, Západočeši odehráli teprve sedm utkání, mají za sebou tedy jen třetinu základní části.

Hlavně posledními čtyřmi zápasy se tento celek nemůže pyšnit. Dostal v nich skoro až těžko uvěřitelných šestadvacet gólů a naopak sám jen čtyřikrát skóroval.

Akademici se s Black Dogs letos již potkali. Bylo to v prvním kole ULLH. Tehdy zajížděli Jihočeši do Plzně, kde nesehráli špatné utkání, nakonec však odjížděli s prohrou 3:6. Oba soupeři v tomto zápase našli ve vlastních řadách dvougólového střelce. Za domácí jim byl Jan Šibra, za hosty Tomáš Vochozka.

Od té doby se plzeňským útočníkům příliš nedaří. Maximum bodů, na které dosáhli čtyři hráči týmu, se zatím zastavilo na čísle 4. Západočeši tak ve svých řadách nemají nikoho, kdo by byl vyloženou oporou v kanadském bodování.

První zápas Akademiků proti Black Dogs v sezoně

Akademici Plzeň – Black Dogs 6:3

Branky a nahrávky: 4. Šíma (D. Roubal, Hanzlík), 38. Kučera (Sklenička), 48. Šibra (Kučera), 48. Faschingbauer (Hanzlík), 55. Hanzlík (Slavík, Faschingbauer), 57. Šibra – 16. Prášek (Šafář), 36. Vochozka (Koupal), 53. Vochozka. Rozhodčí: Valenta – Sedláček, Zimmermann. Střely na branku: 41:38. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 489.