Po čtrnáctidenní pauze se Black Dogs konečně představili také doma, svým fanouškům. A představení to bylo povedené. Proti Akademikům z Plzně sice odehráli celkem vyrovnanou první třetinu, pak ale přebrali otěže utkání a dovedli ho až do zdárného konce v poměru 6:2.

Black Dogs vstoupili do zápasu ve velkém stylu. Ihned v osmnácté sekundě od modré napřáhl Grauer, načež byl po dorážce úspěšný Miroslav Tejko, který poprvé v utkání rozradostnil domácí fanoušky. Zpočátku úvodní periody bylo k vidění poměrně dost vyloučení, ani jedno však branku zatím nepřineslo. Na to došlo až v deváté minutě, kdy Akademici, kteří srovnali skóre, smazali soupeřův náskok. Jmenovitě se o to střelou z vrcholku kruhu postaral Tomáš Kučera. Českobudějovičtí hokejisté se nicméně nenechali zahanbit a vedení si vzali zpět. Do kolonky přesných střelců se zapsal i Jan Fiala – 2:1. A za tohoto stavu se poprvé odcházelo do kabin.

Do druhé dvacetiminutovky vstupovali Jihočeši také v dobrém rozpoložení, ke kterému jim tentokrát pomohla početní výhoda, jíž proměnil v branku Radek Rolínek. Těsně po gólu, který znamenal dvoubrankový rozdíl, se však Akademici na soupeře opět dotáhli, i když tentokrát skóre jen korigovali, nikoliv však pevně vyrovnali. Svou druhou trefu totiž zapsal Tomáš Kučera. Domácí hokejisté ale neměli důvod cítit se ohroženi, ba naopak – před koncem třetiny se ještě prosadil z pozice obránce Tomáš Hubata a rozdíl činil opět dva přesné zásahy. A tento stav vydržel, i přes nápor Akademiků v posledních vteřinách, do konce periody.

Vstupy do třetin dnes zkrátka patřili Jihočechům. Ti skórovali i zkraje posledního dějství. Tehdy potvrdil svůj skvělý večer Tomáš Hubata, který se radoval ze své druhé branky a zvýšil na komfortní náskok v podobě 5:2. Když už se vydali Akademici do útoku, většinou z toho bylo jen střela vedle nebo pokus, který Spáčilovi moc potíží nenadělal. Postupem času už Black Dogs jen potvrzovali, že z dnešního utkání půjdou se třemi body. Jako další se přesně trefil Jakub Šafář, což znamenalo konečný stav zápasu v podobě 6:2.

Black Dogs: Spáčil – Hubata, Hrůša, Vávra, Kříž, Grauer – Tisoň, Masopust, Prášek, Dvořák, Bahula, Rolínek, Tintěra, Křenek, Šafář, Vochozka, Fiala, Mikulášek, Tejko.

Akademici: Frček – Slavík, Starý, Sklenička, Beer, Sysel, Šimůnek, Soukup, Váchal – Roubal, Švec, Kučera, Hřebík, Markov, Rejzek, Šibra, Šiška, Strmiska, Faschingbauer.

Branky a nahrávky: 1. Tejko (Grauer, Vochozka), 11. Fiala (Křenek, Hrůša), 25. Rolínek (Hrůša), 35. Hubata (Tejko, Vochozka), 45. Hubata (Tejko, Vochozka), 55. Šafář (Dvořák, Tisoň) – 9. Kučera (Markov, Váchal), 25. Kučera (Markov, Sysel). Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.