Po minulém kole, kdy Black Dogs na domácím ledě váleli a porazili plzeňské Akademiky, se opět přesouvají na soupeřovo kluziště. Tetokrát vyrážejí do Uničova, kde se postaví Univerzitě Palackého. Zápas se odehraje v pondělí od 17:00 a bude jej možné sledovat skrze živý přenos na TipsportTV.

HC Univerzita Palackého v Olomouci

Olomoučtí hokejisté jsou zatím velmi příjemným překvapením sezony a v každém zápase ukazují, že se s nimi musí počítat. Dokonce jako s aspiranty na nejvyšší pozice. Po devítí odehraných zápasech se nachází v tabulce na druhém místě. Celkově posbírali šest výher v řádné hrací době, dvě prohry a jednou padli v prodloužení. Společně s Masarykovou Univerzitou a pražskými Engineers tak patří k silné trojici týmů, která se od ostatních oddělila na čele tabulky.

Jestli by něco Olomouckým nemuselo v pondělí hrát do karet, je to nabitý program. V sobotu odehráli těžký boj proti Cavaliers, nakonec se špatným koncem. UPOL v první třetině inkasoval hned čtyřikrát, a přestože se pokoušel do hry vrátit, proti brněnským VUT Cavaliers nakonec padli 4:6.

Olomoucký tým našel střeleckou oporu v útočníkovi Dominiku Cachovi. Ten v sedmi zápasech pro svůj tým zařídil osm gólů, což mu prozatím vynáší pozici nejlepšího střelce soutěže. Nachází se vysoko i v celkovém kanadském bodování. V této statistice jej najdeme na dělené třetí pozici. O bod za ním je poté Cachův spoluhráč Petr Mareček. Parádní čísla ze třech zápasů vykazuje také olomoucký gólman, jímž je Ondřej Horváth. Ten má úspěšnost zákroků 95,89 % a průměr jednoho inkasovaného gólu na zápas, což z něj dělá celkově druhého nejlepšího maskovaného muže v lize.

Na Univerzitě Palackého tak může s prozatimním vývojem sezony panovat spokojenost. A také tomu tak je. „Sezona probíhá podle plánu. Jsem spokojený, že po dvou ročnících konečně ukazujeme potencionál a sílu našeho týmu,“ komentoval hlavní trenér týmu, Radim Zbránek, pro klubové sociální sítě.

Zda se Black Dogs povede navázat na úspěšný domácí zápas, sledujte v pondělí od 17:00. A držte nám palce!