Trenéři už chystali speciální sestavy pro prodloužení, rozhodnutí přišlo ale dříve a body tak putují na jih Čech

K poslednímu listopadovému utkání vyrazili Black Dogs na zimní stadion do Uničova, kde hraje svá domácí utkání tým HC Univerzita Palackého v Olomouci. První vzájemné střetnutí dopadlo lépe pro Olomouc, když udělila budějovickým lekci z produktivity, a přes vyrovnanou hru vedla po první třetině 4:0, konečný výsledek pak byl 6:2. Jihočeši se museli poprat s dlouhou cestou po D1, což rozhodně není nic příjemného. Black Dogs vstupovali do utkání povzbuzení výhrou proti Plzni, zatímco domácí ani nestihli vstřebat nečekanou porážku na ledě VUT Cavaliers Brno.

Nicméně do utkání vstoupili od první minuty s velkou chutí toto odčinit. Určovali tempo hry a hosté měli velké problémy s pohybem, Svoboda v brance, který nahradil chybějícího Spáčila, působil nejistě a celkově tak nezachytili dobře začátek. V páté minutě navíc fauloval Křenek, a domácí tak měli ideální příležitost zužitkovat úvodní tlak brankou. To se jim ale nepovedlo a o pár minut později dostali stejnou šanci i hosté. Přestože soupeře zamkli ve vlastním pásmu, k vážnějšímu ohrožení Ovčařiho v brance domácích nedošlo. Navíc po vypršení trestu se Janečko zapojil ihned do protiútoku, našel přihrávkou volného Rimmela a ten v polovině první třetiny otevřel brankový účet utkání. Hosté se po obdržené brance trochu probrali, začali lépe bránit a nedovolili domácím do konce třetiny zvýšit náskok.

Druhá třetina začala o poznání vyrovnaněji. Ani jeden tým si větší šanci nedokázal vypracovat, než přišla řada vyloučení. A to dokonce šest v řadě na straně domácích. Black Dogs zformovali útočné postavení, ale aktivní obrana fungovala na výbornou, a domácí spolehlivě bránili. Změna nastala až ve dvojnásobné početní výhodě. To už hosté dokázali překovat bránící, dobře kombinovali na pravé straně, následovala křižná přihrávka přes brankoviště na volného kapitána Sittera, který se z bezprostřední blízkosti dokázal prosadit. V polovině zápasu tak bylo vyrovnáno, 1:1, a utkání začalo nanovo. Ovšem tentokrát s jiným nábojem. Hosté povzbuzeni vstřelenou brankou byli aktivnější, ale prosadit se nedokázali.

Poslední dvacetiminutovka začala za vyrovnaného stavu. Hrál se urputný hokej, a ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit vyloženou šanci. Až v závěrečných pěti minutách, jakoby obrany znervozněli a chybovali. Domácí měli několik slibných přečíslení, dokonce nastřelili i tyčku. Samotný závěr však patřil opět Black Dogs. Dvě minuty před koncem soupeře téměř nepustili z pásma. Hrráči zkrátka odmítli prodloužení. Čtyři sekundy před závěrečnou sirénou Prášek vybojoval kotouč v rohu, posunul ho na modrou, kde měl napřaženo Kříž. Ten ovšem branku minul, puk se ale odrazil od mantinelu příhodně před branku k nehlídanému Radku Rolinkovi, který nedal brankáři šanci, a nekompromisně poslal puk za jeho záda. Vlna euforie a radosti kontrastovala s obrovským zklamáním ve tvářích domácích hráčů.

Nyní čeká Black Dogs delší pauza, další utkání je na programu až 9.12. doma u Pouzara proti HC Masaryk Univesity. Utkání začíná v 18:30, tak si ho nenechte ujít!