Na Black Dogs Budweis čeká poslední domácí zápas této sezony. V pondělí se v Hokejovém centru Pouzar představí proti prvnímu týmu tabulky, brněnské Masarykově Univerzitě, která v probíhajícím ročníku Uuniverzitní ligy ledního hokeje prohrála jen jednou. 

 

HC Masaryk University

Brňané mohou být s blížícím se koncem první části ligy rozhodně nejspokojenějším týmem. Se ziskem 27 bodů se vyhřívají na první pozici. Na druhé Engineers mají náskok dvou bodů a jeden zápas k dobru. HC Masaryk University si připsali pouze jedinou prohru a to hned v prvním kole v derby proti VUT Cavaliers po samostatných nájezdech. První překvapení soutěže bylo na světě. Od té doby tento tým šlape jako švýcarské hodinky.

6:1, 7:1, 8:2 – takovéto vysoké výhry nejsou ve výčtku brněnských zápasů vůbec žádnou vyjímkou, ba naopak. Střeleckou formu potvrzuje i statistika vstřelených branek. V ní jsou hokejisté Masaryčky na pomyslném druhém místě, hned za Engineers. A mohou se pyšnit také parádní obranou. S průměrem 1,5 inkasované branky na zápas jsou v tomto ohledu vůbec nejlepší v lize.

Pohoda v týmu se pak samozřejmě promítá také v dalších statistikách. Jednou z nich je kanadské bodování. Na prvním místě v něm najdeme Petra Bustina (7+10), na druhém Jana Kaluse (5+9). Oba z brněnského celku. Ve statistice +/- pak dominuje Štěpán Kučera s 12 plusovými body.


Black Dogs Budweis v pondělí nečeká vůbec nic lehkého. Hokejisté z jihočeské metropole už ale několikrát ukázali, že si dokážou poradit i s favoritem. Uvidíme, zda tomu tak bude i v tomto případě. Zápas začíná v pondělí v 18:15.