Do Hokejového centra Pouzar přijela Masarykova Univerzita, která dosud nepoznala porážku v základní hrací době. Avšak na jihu Čech se do vedení ani jednou nedostala, naopak se třikrát snažila o vyrovnání. Dvakrát ji to vyšlo, na třetí obdrženou branku už ale odpověď nenašla. Black Dogs Budweis se tak stali prvním týmem, který Brňany obral o tři body.

Black Dogs svého soupeře zaskočili aktivním nástupem, kterým si po dvaačtyřiceti sekundách vynutili první branku. Jakub Šuhaj přebral při přechodu do pásma kotouč, najel si do střelecké pozice a trefil se přesně do levé části branky. O odpoveď se málem dvakrát postaral hostující Tomaník, avšak poprvé neuspěl po dobré přihrávce a v druhém případě jej pohotovým zákrokem lapačkou vychytal brankář Svoboda. Úspěšnější byl až jeho týmový kolega Tomáš Račický, který využil clonění před brankou a poslal puk neomylně do sítě. Masarykova Univerzita mohla skóre převrátit v závěru periody, kdy hrála dvojnásobnou početní převahu. Ovšem českobudějovická obrana v čele s brankářem odolala.

Stejně jako ten první i druhý nástup měli Black Dogs parádní. V úvodních minutách se prosadil Lukáš Prášek, který nadvakrát dorážel Rolinkovu střelu z kruhu. Gólová radost přišla i na opačné straně, kde dostal svižnou přihrávku před branku Pavel Tomaník, jemuž jen stačilo nastavit hůl a začínalo se opět odznovu. Za zmínku určitě stojí moment těsně před polovinou zápasu, kdy Lukáš Prášek sportovně odvolal soupeřův faul. Dále měli poměrně dost střel Black Dogs, který hrozili hlavně v přesilovce, ovšem Golasowského prozatím znovu nepřekonali. Stejně tak tomu bylo na opačné straně, a tak se do závěrečných dvaceti minut šlo za stavu 2:2.

Oba týmy začaly třetí třetinu rozvážně. Nikam nechvátaly a bylo znát, že ani jeden nechce chybovat. Ve 47. minutě pak přišel klíčový moment utkání. Tehdy si Tomáš Vochozka našel střeleckou pozici a zblízka branky vymetl bližší horní růžek. Po tomto momentu Black Dogs definitivně převzali otěže a i díky přesilovkám, kterých se jim dostalo, byli střelecky aktivnějším celkem. Vítěztství domácích definitivně zpečetil zhruba osm minut před závěrečnou sirénou Lukáš Prášek, jenž zamířil přesně mezi betony. V samém závěru pak Masarykova Univerzita dělala, seč mohla, avšak ani Jan Kalus nadvakrát jistého Svobodu v bráně nepřekonal. Black Dogs tak urvali v utkání s favoritem tři body.

Branky a nahrávky: 1. Šuhaj (Tejko, Vochozka), 23. Prášek (Rolínek, Grossmann), 47. Vochozka (Škopek, Šuhaj), 52. Prášek (Fiala, Grauer) – 9. Račický (Kalus), 25. Tomaník (Kadlic, Matov).
Rozhodčí: Jílek – Jindra, Vavruška.
Vyloučení: 7:11, navíc Šuhaj (BDB), Kalus, Grygera, Vomočil (všichni MUNI) 10 minut