Aktuálně
  1. Black Dogs Budweis slavnostně vyplenili Kuřim
  2. Nabitý víkend! Black Dogs jedou na Cavaliers, o den později do Prahy
  3. Ve třetí třetině Black Dogs čtyřikrát inkasovali, na Engineers si tak nepřišli
  4. Black Dogs se představí v Budvar aréně, soupeřem jim budou Engineers
  5. Black Dogs si doma v parádním utkání poradili s Ostravou

VŠTE

Vysoká škola techniká a ekonomická v Českých Budějovicích

Jsme veřejná vysoká škola, což znamená, že se u nás neplatí školné, pokud nepřekročíte standardní dobu studia. Od ostatních českých VŠ se odlišujeme svým výrazným zaměřením na praxi. Naše studijní programy mají v posledním ročníku do osnov zahrnut v ČR nadstandardní jeden semestr odborné praxe. Spolupráce s vybranými firmami podle studijních oborů je proto rysem celého studia. Absolventům to dává větší prostor při hledání práce. Škola má nyní uzavřeno téměř tisíc rámcových dohod o praxích a ročně na ně vysílá zhruba 900 studentů. V současné době nabízíme Bc. a Ing. obory v oblastech ekonomiky, strojírenství, stavitelství a dopravy a logistiky.

Řada ocenění

Přesto, nebo možná právě proto, že jsme mladá veřejná vysoká škola, se nám již podařilo získat řadu certifikátů a ocenění. Nejvíce si vážíme ocenění získaných od studentů, neboť jsme opakovaně uspěli v soutěži Fakulta roku, kde jsme dokonce v loňském roce získali první místo v kategorii technika. Důležité jsou ale i získané certifikáty od Evropské komise (DS LabelECTS label), které umožňují studentům nechat si předměty uznat na jiných vysokých školách u nás i v zahraničí. V neposlední řadě si rovněž velmi vážíme ocenění, které jsme získali při spolupráci s podniky, což dokazuje naši profesní orientaci.

Koleje a menza

Pokud bydlíte dál od Českých Budějovic máte možnost využít ubytovacího zařízení (koleje) s celotýdenním provozem přímo v areálu školy. V areálu je také možnost navštěvovat menzu, která pro Vás připravuje snídaně, obědy i večeře. Samozřejmě v menze naleznete i něco dobrého na zub.

Moderní přístup

Pro svojí činnost využíváme rozsáhlý informační systém, který umožňuje studentům vytvářet si vlastní studijní plán, řídit individuální kreditové studium, vzdáleně přistupovat ke studijním materiálům a mnoho dalšího. Díky tomuto systému bylo možné zrušit zbytečné papírování (indexy apod.), což šetří čas nám i studentům.

Fair trade

V listopadu roku 2014 se naše škola zapojila do systematické podpory spravedlivého obchodua v dubnu roku 2016 jsme se stali první fairtradovou vysokou školou neuniverzitního typu v České republice. Fair trade je způsob obchodu, který poskytuje pěstitelům a řemeslníkům ze zemí globálního Jihu možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek.