Aktuálně
  1. Podpora účasti BLACK DOGS BUDWEIS na rok 2019
  2. Po více než měsíci doma! Black Dogs se postaví UK Hockey Prague
  3. Skalp favorita! Black Dogs vyzráli na HC Masaryk University
  4. Black Dogs sehrají šlágr kola proti Masarykově Univerzitě
  5. Černí psi zakousli svého soupeře těsně před koncem

VŠTE

Vysoká škola techniká a ekonomická v Českých Budějovicích

Jsme veřejná vysoká škola, což znamená, že se u nás neplatí školné, pokud nepřekročíte standardní dobu studia. Od ostatních českých VŠ se odlišujeme svým výrazným zaměřením na praxi. Naše studijní programy mají v posledním ročníku do osnov zahrnut v ČR nadstandardní jeden semestr odborné praxe. Spolupráce s vybranými firmami podle studijních oborů je proto rysem celého studia. Absolventům to dává větší prostor při hledání práce. Škola má nyní uzavřeno téměř tisíc rámcových dohod o praxích a ročně na ně vysílá zhruba 900 studentů. V současné době nabízíme Bc. a Ing. obory v oblastech ekonomiky, strojírenství, stavitelství a dopravy a logistiky.

Řada ocenění

Přesto, nebo možná právě proto, že jsme mladá veřejná vysoká škola, se nám již podařilo získat řadu certifikátů a ocenění. Nejvíce si vážíme ocenění získaných od studentů, neboť jsme opakovaně uspěli v soutěži Fakulta roku, kde jsme dokonce v loňském roce získali první místo v kategorii technika. Důležité jsou ale i získané certifikáty od Evropské komise (DS LabelECTS label), které umožňují studentům nechat si předměty uznat na jiných vysokých školách u nás i v zahraničí. V neposlední řadě si rovněž velmi vážíme ocenění, které jsme získali při spolupráci s podniky, což dokazuje naši profesní orientaci.

Koleje a menza

Pokud bydlíte dál od Českých Budějovic máte možnost využít ubytovacího zařízení (koleje) s celotýdenním provozem přímo v areálu školy. V areálu je také možnost navštěvovat menzu, která pro Vás připravuje snídaně, obědy i večeře. Samozřejmě v menze naleznete i něco dobrého na zub.

Moderní přístup

Pro svojí činnost využíváme rozsáhlý informační systém, který umožňuje studentům vytvářet si vlastní studijní plán, řídit individuální kreditové studium, vzdáleně přistupovat ke studijním materiálům a mnoho dalšího. Díky tomuto systému bylo možné zrušit zbytečné papírování (indexy apod.), což šetří čas nám i studentům.

Fair trade

V listopadu roku 2014 se naše škola zapojila do systematické podpory spravedlivého obchodua v dubnu roku 2016 jsme se stali první fairtradovou vysokou školou neuniverzitního typu v České republice. Fair trade je způsob obchodu, který poskytuje pěstitelům a řemeslníkům ze zemí globálního Jihu možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek.